0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Publikohet fotoja e panjohur kur Sali Berisha falë namaz

Në rrjetet sociale është publikuar një foto ku shihet Sali Berisha në një xhami. Publikuesi i fotos thot se fotografija është realizuar në xhamin...

Trump i propozoi shqiptarit postin e ambasadorit në Tiranë, ja pse e refuzoi

Një shqiptar ka refuzuar ofertën e presidentit Donald Trump për t’u rikthyer në Shqipëri si ambasador i SHBA-ve. Kandidati republikan për guvernator, Peter Lumaj, i...

Rama: Serbia nuk do të hyjë në BE para Shqipërisë

Serbia nuk do të bashkohet me Bashkimin Evropian përpara Shqipërisë, edhe pse Beogradi është caktuar kandidat i parë në radhë për anëtarësim, ka thënë...

Nesër bllokimi i rrugëve/Rama: Do arrestojmë! Basha: Nuk guxon dot!

Protesta e parë, kokë për kokë, e Lulzim Bashës si lider opozite është nesër nga ora 11.00- 12.00. Eshtë provë se sa mbështetës ka...

Shqipëria ia merr primatin Serbisë për t’i shitur mallra Kosovës

Të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) për tregtinë e jashtme të Kosovës tregojnë për një deficit tregtar më të lartë për...

Kotzias: arritëm marrëveshje për detin, kufirin do ta bëjmë 12 milje, s’ka çështje çame...

Shqipëria dhe Greqia duket se kanë arritur një marrëveshje paraprake për kufirin detar. Ministri i jashtëm grek Nikos Kocias, gjatë një interviste me një...

Armiqtë e Greqisë, Shqipëria e dyta

Opinioni publik grek shfaqet intensivisht i trazuar dhe me mëdyshje për sa i përket zhvillimeve të fundit në lidhje me Turqinë, të cilën e...

Plas sherri në PS, Majko përplas karrigen dhe largohet nga Kuvendi pas rrëzimit të...

Edhe pse opozita nuk ka qenë e pranishme në Kuvend, kjo nuk i ka shmangur incidentet në sallë. Debati brenda shumicës ka nisur gjatë...

Rama: Nëse BE mbyll dyert bashkohemi me Kosovën

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse prespektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE...

„Shuplaka“ e Gjermanisë, Berisha ul tensionet: Ka ardhur koha të bëhemi seriozë

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me lajmin e hidhur sot se Gjermania nuk do të hapë të paktën deri në 2018 “dritën...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °