-1.6 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Rrahje në një emision televiziv shqiptar (VIDEO)

Fiqiri Xibri dhe Kol Nikolla, dy drejtues sindikatash, janë përplasur fizikisht, ndërsa ishin ftuar në një emision në televizionin Scan. Përplasja duket se ka ndodhur...

Në 2017-ën në Shqipëri kishte më shumë vdekje se sa lindje

Gjatë vitit 2017 sipas këtyre të dhënave 11.926 persona kanë vdekur për shkak të sëmundjeve të zemrës 22 mijë e 232 shqiptarë kanë vdekur gjatë...

Armiqtë e Greqisë, Shqipëria e dyta

Opinioni publik grek shfaqet intensivisht i trazuar dhe me mëdyshje për sa i përket zhvillimeve të fundit në lidhje me Turqinë, të cilën e...

VIDEO/ Shkopinj, grushte e sharje në Varrezat e Dëshmorëve

Ndonëse komunistët nuk i kanë kursyer asnjë “5 Maj” “provokimet” me foton e Enver Hoxhës tek Varrezat e Dëshmorëve, situata sot ka degjenderuar në...

Babai i sëmurë mendor e mban prej vitesh lidhur me litar, historia prekëse e...

Emisioni “Stop” është ndalur në shkollën 9-vjeçare “3 Dëshmorët” në Kavajë, ku mësuese Klorida Teferiçi na ka treguar për historinë e Amri Popoit. “Unë në...

Video/Tahiri: Nuk ka bir nëne apo bir kurve që të më pengojë mua…

Ish Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri gjatë një prononcimi për mediat jashtë salle të kuvendit tha se nuk kërkon mbrojtjen e akusjt,...

Shqipëria i ofron baza tokësore, detare e ajrore ushtarake SHBA-së

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, falënderoi sot Shqipërinë për angazhimin e saj në NATO si një vend aleat, kontributi i së cilës shkon...

Urime Shqipëri…Mogherini: Shqipëria hapë negociatat për përafrim në BE

Mogherini: Shqipëria e Maqedonia hapin negociatat për përafrim në BE, Kosova duhet të presë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rekomanduar që...

Plas sherri në PS, Majko përplas karrigen dhe largohet nga Kuvendi pas rrëzimit të...

Edhe pse opozita nuk ka qenë e pranishme në Kuvend, kjo nuk i ka shmangur incidentet në sallë. Debati brenda shumicës ka nisur gjatë...

Mediat greke zbulojnë marrëveshjen e fshehtë Rama-Erdogan

Ndërkohë që në Shqipëri ka kaluar në hije marrëveshja e detit me Greqinë, mediat në vendin fqinj i kanë kushtuar një tjetër artikull kësaj...

Koha

Presevo
Trüb
-1.6 ° C
0 °
-3 °
98 %
1.7kmh
90 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
2 °
Mi
-0 °
Do
2 °