0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

E dhimbshme: Shkatërrimi dhe djegia e sporteleve arrin në miliona euro(Video)

Dëmi i shkaktuar në pikën ku bëhet pagesa për kalimin në Rrugën e Kombit arrin në disa miliona euro. I kontaktuar nga Ora Neës,...

Rama: Serbia nuk do të hyjë në BE para Shqipërisë

Serbia nuk do të bashkohet me Bashkimin Evropian përpara Shqipërisë, edhe pse Beogradi është caktuar kandidat i parë në radhë për anëtarësim, ka thënë...

Trump i propozoi shqiptarit postin e ambasadorit në Tiranë, ja pse e refuzoi

Një shqiptar ka refuzuar ofertën e presidentit Donald Trump për t’u rikthyer në Shqipëri si ambasador i SHBA-ve. Kandidati republikan për guvernator, Peter Lumaj, i...

Përbytet edhe autobusi me udhëtar në Durrës (Video)

Pas reshjeve të shumta në Shqipëri kanë filluar edhe përmbytjet në shumë zona. Njëra nga zonat më të rrezikuar për momentin është Durrësi, ku...

Arrestohet prifti serb, u kap me 27 kilogramë drogë në Shqipëri

Policia shqiptare i raportoi MUP-it serb se prifti Milan Jordoviç, 41 vjeç, dhe një predikues i transformuar në një grua Zoran Marinkoviç (43), rregullisht...

Kamenos dërgon shqiptarët të vriten me turqit, dëshmi rrëqethëse nga kufiri

Situata është tensionuar shumë mes Greqisë dhe Turqisë gjatë muajve të fundit me fërkime të vazhdueshme në det, ajër dhe tokë. Grekët dhe turqit...

Palestina: Faleminderit Shqipëri!

Pasi parlamenti i Shqipërisë rrezoi me shumice te votave kërkesën e Partisë Demokratike per te ndryshuar voten ne OKB, lidhur me rezolutën mbi Jerusalemin,...

Turqia në raketat që po sulmon Sirinë, falenderim Kosovës dhe Prizrenit

Ushtria turke ka shkruar mesazhe për Kosovën në raketat që po i përdorë për të sulmuar qyetin sirian Afrin. Turqia është përkujdesur që të shfaq...

Kotzias: arritëm marrëveshje për detin, kufirin do ta bëjmë 12 milje, s’ka çështje çame...

Shqipëria dhe Greqia duket se kanë arritur një marrëveshje paraprake për kufirin detar. Ministri i jashtëm grek Nikos Kocias, gjatë një interviste me një...

Qeveria Rama jep falas Greqisë 12 milje detare nga deti shqiptar në Sarandë

Skandal qeveritar. Qeveria shqiptare dhuron Greqisë 12 milje det nga deti shqiptar. Kjo është skandaloze. Eshte bërë marrëveshja gati, ndërsa publiku shqiptar nuk di...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °