Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

Telegram ngushllimi familjes Haradinaj nga Kryetari i PVD-së Riza Halimi

TELEGRAM NGUSHËLLIMI I KRYETARIT TË PVD - së, RIZA HALIMI Të nderuar dhe shumë të rrespektuar pjesëtarë të familjes Haradinaj, pranoni ngushëllimet më të sinqerta...

Nagip Arifi akuzon qeverisjen e Bujanocit për keqmenaxhim të parasë publike, harron majin e...

sh kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, gjatë një konference për media të ditës së hënë (dje), ka akuzuar pushtetin lokal të Bujanocit...

PVD fillon zgjedhjet partiake në të gjitha nivelet, paralajmërohen reforma rrënjësore

Pas rezultatit jo të mirë në zgjedhjet e fundit lokale, partia më e madhe në Luginë të Preshevës, Partia për Veprim Demokratik, ka filluar...

Mesazhi përurues i kryetarit të Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi për festën e...

Mesazhi përurues i kryetarit të Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi për festën e Fitër Bajramit Të dashur qytetarë të Luginës së Preshevës, dëshiroj që...

Këshilli Kombëtar Shqiptar urim për Fiter Bajramin

URIME FESTA E FITER BAJRAMIT Në emër të Këshilli Kombëtar Shqiptar, kryetari Shukri Ymeri, uron të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fiter...

Nënshkruhet kontrata për krijimin e zonës së re për këmbësorët

Kryetari i komunës së Bujanocit, sot, ka nënshkruar kontratën për “Rekonstruimin e rrugës K. Petroviq në funksion të krijimit të zonës së këmbësorëve (vazhdimësi...

Këshilltari Shpat Aliu reagon pas një video të publikuar nga APN

Alternative për Ndryshim në faqen e saj zyrtare ka publikuar një video nga konferenca e PDSH-së ku këshilltari nga radhët e këti subjekti politik...

OVL UCPMB reagon ndaj Kryetarit Arifi

ORGANIZATA E VETERANËVE TË LUFTËS ÇPMB-së REAGIM Organizata e Veteranëv të Luftës së UCPMB – së, në shumë prononcimet e saja ka saqaruar opinionin publik se...

Dr Avni Presheva merr pjesë në konferencën shkencore për Lidhjen e Prizrenit

Profesori preshevar Avni Presheva ishte njëri nga pjesmarrësit e konferencës shkencore kushtuar Lidhjes së Prizrenit. Në fjalën e rastit Dr Presheva ndër të tjera...

Kompania preshevare „Fluidi“ nuk ka të ndalur, tani depërton edhe në tregun Amerikan dhe...

Kompania preshevare "Fluidi" po vazhdon me sukseset e saja në afarizëm dhe prodhimtari. Pas dominimit të tregut regjional dhe europian, kjo kompani tani ka...