0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Zyrtare: Kjo është blerja e parë e Real Madridit në janar

Real Madrid ka lëshuar një komunikatë zyrtare lidhje me transferimin e Brahim Diazit nga Manchester City. 19-vjeçari ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin mbretëror,...

Arrihet marrëveshja, Rabiot i bashkohet Barcelonës

Mesfushori francez, Adrien Rabiot, ka arritur marrëveshje me Barcelonën. Rabiot do t’i bashkohet klubit katalonas në verën që vjen si lojtar i ri, këtë lajm...

Vdes lojtari i Real Madridit

Klubi spanjoll Real Madrid ka marrë një lajm tronditës. Toribio Rodriguez Mendoza School,ka ndërruar jetë në moshën 14 vjeçare, pas një aksidenti të shkaktuar në...

Real Madridi e kontakton trajnerit e gjigantit të Premierligës

Trajneri i Tottenhamit Mauricio Pochettino është bërë tani opsioni kryesor për ta zëvendësuar Julen Lopeteguin e shkarkuar, sipas Sun. Largimi i Lopeteguit u konfirmuar të...

Për Serbinë, refuzon Shqipërinë dhe Kosovën

Nëse do t’i thoshe një shqiptari të Kosovës në vitin 1999 se pas 19 vitesh një futbollist shqiptar nuk do të pranonte Kombëtaren e...

Liverpool në krye me super-Shaqirin mposhtin Zvezdën (Video)

Liverpool ka shënuar fitore të lehtë 4:0 ndaj Crvena Zvezdas, në kuadër të xhiros së tretë të Ligës së Kampionëve. Pas një pasimi të bukur...

Luka Modriç i dëgon dhuratë Kadri Veselit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë një dhuratë të jashtëzakonshme gjatë ditës së sotme. Ai ka pranuar fanellën e nënshkruar nga futbollisti...

Kush është serbi që u rrit nga një shqiptar dhe kushton 100 milionë euro

Sergej Milinkovic-Savic është futbollisti i cili ishte në qendër të vëmendjes mbrëmë, pasi u përcoll nga trajneri Jose Mourinho. Përveç asaj 23-vjeçari i është mirënjohës...

Andrea Agnelli: C.Ronaldo një superhero

Andrea Agnelli është ndalur të flas për Cristiano Ronaldon dhe impaktin e tij që e ka pasur te Juventusi. CR7 kaloi te Juventusi për 100...

Anglia për “hakmarrje” në Kroaci, Belgjikë-Zvicër luhet për kreun e grupit

Në Kontinentin e Vjetër vazhdojnë ndeshjet eliminatore të Ligës së Kombeve. Këtë të premte do të vijojnë rregullisht, sipas kalendarit, takimet në Divizionet A,...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °