0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Ujkani optimist: Ja çfarë do t’i bëjmë Turqisë

Përfaqësuesja Kosovës ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme me Turqinë. Nesër në kuadër të grupi I kualifikues për Kampionatin Botëror, Turqia në...

Izraeli është i frikshëm, por Shqipëria vlen më tepër

Përballë një kundërshtari direkt në kualifikueset e Botërorit 2018 dhe që rezervon shumë të panjohura, në letër Kombëtarja shqiptare duket e avantazhuar. Jo thjesht...

Berisha: Vendi i tretë do të ishte dështim

Pas një viti ëndrrash, ku Shqipëria u bë pjesë e futbollit të madh falë pjesëmarrjes në Kampionatin Europian dhe në një sezon përrallor me...

Milani dhe Napoli, në sulm për Giroud

Olivier Giroud, mes Milanit dhe Napolit. Sulmuesi francez sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Arsenali, pasi ka vendosur të mos e rinovojë...

Memushaj: Mendojmë vetëm për Izraelin

Klas, finesë, dëshirë, grintë dhe shpirt i lartë gare, falë këtyre karakteristikave Ledian Memushaj ka fituar respektin e të gjithë në Serinë A italiane....

Komandant lufterash apo Trainer Futbolli

Dizajneri italian i grafikëve, Fabrizio Birimbelli, ka marrë portretet e trajnerëve të tanishëm dhe të më hershëm të Ligës Premier dhe ka krijuar diçka...

Disa raste të futbollit që ju i dini ndryshe, por do t’iu bëjnë t’i...

Ka disa gjëra që ju i keni parë në futboll, ju janë dukur të bukura dhe shumë ekspozante, por në fakt nuk janë ashtu....

Ekipi i sezonit në Ligën Premier pas 11 javësh

Pas 11-të javëve në Ligën Premier, faqja sportive angleze për statistika Squawka ka përpiluar formacionin më të mirë deri më tani në kampionatin elitar...

Triumfon Gjermania, Mustafi golashënues (Video)

Përfaqësuesja e Gjermanisë ka arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e parë të fazës grupore të ‘Euro 2016’ duke e mposhtur Ukrainën me rezultat...

Kupa e Mbretit i takon Barcelonës

Barcelona e ka fituar trofeun e dytë sezonal, atë të Copa del Rey, pas fitores prej 2-0 kundër Sevillas në finalen e zhvilluar në...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °