0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Serbët shajnë Granit Xhakën, përgjigja e tij do t’iu lë pa fjalë (Video)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy “heronjtë” e Zvicrës në ndeshjen e grupeve të Kupës së Botës kundër Serbisë. Xhaka shënoi golin e barazimit...

Fotoja e dhomës së zhveshjeve të Japonisë që po bën xhiron e botës

Japonia u eliminua mbrëmjen e së hënës nga Botërori pasi ishte në avantazh 2-0 ndaj Belgjikës. Në minutën e fundit shtesë të takimit, kur...

Letër emocionuese nga Ragip Xhaka: Shqiptarët na kthyen 20 mijë fish gëzimin e shqiponjës

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri e gjunjëzuan Serbinë me dy golat e tyre në Kampionatin Botëror. Por festa e dy yjeve tanë me shqiponjë i...

I biri i Abedinit: Kam lindur në Belgjikë dhe jam belg

Adnan Januzaj ka bërë të ditur se zgjodhi të përfaqësojë Belgjikën sepse e ndjen vetën si belg, duke harruar krejtësisht t’i tregojë gazetarit që...

Komentatori i televizionit publik shqiptar: Jam tifoz i Serbisë në Botërorin e Rusisë

Ndoshta askujt nuk i ka shkuar mendja që një shqiptar mund të bëjë tifo për kombëtaren e Serbisë në kampionatin botëror “Russia 2018”. Por sot...

Po bëjnë xhiron e botës, dy videot që nxjerrin “fytyrën” e vërtetë të Ramos...

Në mediat ndërkombëtare kanë shpërthyer polemikat kundër sjelljeve të Serxhio Ramos. Jo vetëm për ndërhyrjen që ka nxjerrë jashtë loje yllin e Liverpul rreth...

Largohet heroi, ja ekipi i tij i ri

Është pothuajse e qartë se e ardhmja e anësorit Gareth Bale nuk do të jetë në Real Madrid për sezonin e ardhshëm Pasi ka shkëlqyer...

A do ti bashkohet Salah Real Madridit?

Para ndeshjes kundër Los Blancos të Red të shtunën, portali Goal ka bërë një analizë se a do ta kërkojë Real Madridi egjiptianin Mohamed...

E zgjodhi Zvicrën para Kosovës, por sot Zvicra “e la me gjishta në gojë”

Zvicra e ka lënë teleshikues të Botërorit futbollistin kosovar, Florent Hadërgjonaj. Gazeta e famshme zvicëriane, “Blick” bën të ditur se Hadërgjonaj nuk është as ntë...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °