2 C
Presevo
Freitag, Dezember 14, 2018

Real Madridi e kontakton trajnerit e gjigantit të Premierligës

Trajneri i Tottenhamit Mauricio Pochettino është bërë tani opsioni kryesor për ta zëvendësuar Julen Lopeteguin e shkarkuar, sipas Sun. Largimi i Lopeteguit u konfirmuar të...

Për Serbinë, refuzon Shqipërinë dhe Kosovën

Nëse do t’i thoshe një shqiptari të Kosovës në vitin 1999 se pas 19 vitesh një futbollist shqiptar nuk do të pranonte Kombëtaren e...

Liverpool në krye me super-Shaqirin mposhtin Zvezdën (Video)

Liverpool ka shënuar fitore të lehtë 4:0 ndaj Crvena Zvezdas, në kuadër të xhiros së tretë të Ligës së Kampionëve. Pas një pasimi të bukur...

Luka Modriç i dëgon dhuratë Kadri Veselit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë një dhuratë të jashtëzakonshme gjatë ditës së sotme. Ai ka pranuar fanellën e nënshkruar nga futbollisti...

Kush është serbi që u rrit nga një shqiptar dhe kushton 100 milionë euro

Sergej Milinkovic-Savic është futbollisti i cili ishte në qendër të vëmendjes mbrëmë, pasi u përcoll nga trajneri Jose Mourinho. Përveç asaj 23-vjeçari i është mirënjohës...

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov të suspenduar

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov janë suspenduar përkohësisht nga Komisitoni Atletik Shtetëror i Nevadas (NSAC) derisa të përmbyllen hetimet për ngjarjet që ndodhën për...

Andrea Agnelli: C.Ronaldo një superhero

Andrea Agnelli është ndalur të flas për Cristiano Ronaldon dhe impaktin e tij që e ka pasur te Juventusi. CR7 kaloi te Juventusi për 100...

Anglia për “hakmarrje” në Kroaci, Belgjikë-Zvicër luhet për kreun e grupit

Në Kontinentin e Vjetër vazhdojnë ndeshjet eliminatore të Ligës së Kombeve. Këtë të premte do të vijojnë rregullisht, sipas kalendarit, takimet në Divizionet A,...

Paris Saint Germain dhe Crvena Zvezda trukojn ndeshjen

Ndeshja e Ligës së Kampionëve, mes Paris Saint Germain dhe Crvena Zvezdës, e fituar nga francezët me rezultatin e thellë 6-1, ka përfunduar në...

Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, kjo është arsyeja e dhimbshme

Tirana nuk do të marrë pjesë në Ligën Ballkanike në basketboll për meshkuj në këtë sezon.Këtë e ka bërë të ditur klubi bardheblu në...

Koha

Presevo
Trüb
2 ° C
3 °
1 °
74 %
1.3kmh
90 %
Fr
3 °
Sa
7 °
So
4 °
Mo
2 °
Di
0 °