0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Lajm i madh për shqiptarët, Joe Biden e ka marrë një vendim të rëndësishëm

Joe Biden i ka informuar disa figura të larta demokrate se ka vendosur të garojë për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më...

Meka “pushtohet” nga karkalecat (Video)

Vendi më i shenjtë në Islam është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, duke i detyruar pastruesit të veprojnë për t’i larguar insektet. Videoja e shpërndarë në...

Mjafton të shkruajn Uçk në borë që shqiptarët të dënohen me burg në Serbi

Tre shqiptarët janë arrestuar në mbrëmjen mes 6 e 7 janarit në Beograd pasi dyshohet se kanë shkruar “UÇK” në borë mbi vetura. Po...

Temperaturat pritet të zbresin në -21 gradë

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj në një prononcim për KALLXO.com ka thënë se temperaturat minimale në vendin tonë do të luhaten...

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Mësimdhënia e gjuhës shqipe si lëndë zgjedhore në shkollat 8 vjeçare në Turqi, përkrah kurseve intensive të pavarura të shqipes u konsiderua sot si...

Daçiqi thotë se janë dakorduar me NATO-n që të mos lejojnë hyrjen e Ushtrisë...

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se Beogradi dhe NATO-ja kanë arritur marrëveshje për ndalimin e hyrjes së formacioneve të...

E mbylli motra brenda në lavatriçe, humb jetën vogëlushi trevjeçar

Një djalë i vogël trevjeçar humbi jetën si pasojë e asfiksisë pasi motra e tij e mbylli brenda makinës larëse. Fëmijët mendohet se ishin, duke...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °