Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

Ndodh edhe kjo në Kanada: Mjekët protestojn kundër rritjes së pagave të tyre

Mjekët në Kanada kërkuan që paratë e siguruara për ngritjen e pagave të tyre të kthehen në sistemin e kujdesit shëndetësor në mënyrë që...

Zhan Mitrev jep receten që do ju shpëtojë nga çdo problem me zemrën dhe...

Ju prezantojmë me recetën që shërben si një ilaç i mrekullueshëm për të gjithë trupin. Kjo recetë pastron enët e gjakut, mjekon zemrën, e...

Trajtimi fantastik për të mundur pagjumësinë

Jeta dinamike dhe stresuese, zgjedhja e keqe e ushqimit dhe aktiviteti fizik i pamjaftueshëm ndikojnë shumë në gjumin e natës. Pagjumësia shqetëson një numër të...

Alfredo Bowman, dr. Sebi mjeku popullor

Gjatë 28 vjetëve dr. Sebi me sukses ka shëruar sëmundjet të cilat mjekësia perëndimore i konsideron të pashërueshme. Me emrin e vërtetë Alfredo Bowman, dr....

Zbulim i madh: Shkencëtarët gjejnë ilaçin kundër kancerit të mushkërive

Shkencëtarë kanadezë kanë zbuluar ilaçin kundër kancerit të mushkërive. Ai do të jetë në qarkullim brenda gjashtë deri dymbëdhjetë muajsh. Kështu ka paralajmëruar Igor Stagljar,...

E kemi pirë ujin gabim deri më sot? Shiko, se c’ka ka zbuluar mjeksia...

Ndonëse ky zbulim i tanishëm i mjekesisë ka habitur shumë njerëz, në mjeksinë Profetike është e njohur kah moti. Duke u bazuar në hadithin e...

Bima që largon çdo insekt nga shtëpia

Le të jemi të ndershëm, asnjë nuk i pëlqen insektet në shtëpi! Merimangat dhe insektet në shtëpi janë vërtetë të bezdisshme dhe pse njerëzit përpiqen...

Keni dhimbje në qafë,shpinë apo lëndime nga sporti? Ja tek cili Fizioterapiste duhet të...

Dhimbja e shpinës apo qafës mund të jetë dhimbje e lehtë, e vazhdueshme, deri te një dhimbje e shpejtë, e fuqishme e cila vështirë...

Ushqimet që rrisin rrezikun ndaj kancerit dhe ushqimet që e luftojnë atë ( video)

RTVPresheva sjelle për ju një video mjaftë atraktive se si mund te ushqehemi më shendetshem dhe cilat jane ato ushqime qe na mbrojne nga...

Limoni kundër gurëve në veshka !?

Ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëve të veshkave e dinë që është një nga dhimbjet më të forta që mund t’i përjetojë...