0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Zhan Mitrev jep receten që do ju shpëtojë nga çdo problem me zemrën dhe...

Ju prezantojmë me recetën që shërben si një ilaç i mrekullueshëm për të gjithë trupin. Kjo recetë pastron enët e gjakut, mjekon zemrën, e...

Si po rrezikohet shëndeti i shqiptarëve nga buka dhe djathi

Me ligj edhe buka edhe djathi që shiten në treg duhet të kenë një etiketë ku të shënohen të gjithë përbërësit. Por nga një...

Limoni kundër gurëve në veshka !?

Ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëve të veshkave e dinë që është një nga dhimbjet më të forta që mund t’i përjetojë...

A shkaktojnë telefonët celular kancer?!

Një gjykatë italiane thotë po. A shkakton kancer radioaktiviteti i telefonëve celular? Kjo është një pyetje e bërë që në ditët e para të teknologjisë,...

Rreziku i kancerit rritet nga miljet

Ekipet ajrore të SHBA kanë më shumë gjasa të zhvillojnë forma të ndryshme të kancerit sesa popullsia mesatare. Përveç kancerit të lëkurës, tumoret e...

Ndryshime ne shendetesi: Cfare do te mbuloj sigurimi shendetsore nga viti i ardhshem

Nga viti i ardhshëm, qeveria e Serbisë do të ndryshoj ligjin për sigurim shëndetsorë si dhe do të mësohet se cilat shërbime do të...

Ndodh edhe kjo në Kanada: Mjekët protestojn kundër rritjes së pagave të tyre

Mjekët në Kanada kërkuan që paratë e siguruara për ngritjen e pagave të tyre të kthehen në sistemin e kujdesit shëndetësor në mënyrë që...

Australia do të bëhet vendi i parë që do ta eliminojë plotësisht një lloj...

Shoqata Ndërkombëtare e papilomavirusit ka njoftuar se Australia mund të bëhet vendi i parë i cili do ta eliminojë plotësisht kancerin e qafës së...

Jeta pa dridhje falë valëve të zërit

Vetëm një nënshkrim me dorë nuk ishte e mundur deri vonë për Dieter Z. dhe Klaus J. Për shkak të dridhjeve të saj esenciale...

Ju dhemb kurrizi? Ja zgjidhja…( video)

Keni dhimbje kurrizi gjatë gjithë kohës, për shkak të punës së rëndë fizike që bëni apo për shkak të stresit, ja një zgjidhje e...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °