0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Australia do të bëhet vendi i parë që do ta eliminojë plotësisht një lloj...

Shoqata Ndërkombëtare e papilomavirusit ka njoftuar se Australia mund të bëhet vendi i parë i cili do ta eliminojë plotësisht kancerin e qafës së...

Në Zvicër zbulohet proteina, e cila mund ta ngadalësojë zhvillimin e kancerit të mëlçisë

Universiteti i Bazelit në Zvicër ka njoftuar se është zbuluar një proteinë e cila mund ta ngadalësojë zhvillimin e kancerit të mëlçisë dhe përveç...

Brokoli ul rrezikun nga sulmi në tru

Femrat e moshuara duhet të konsumojnë brokoli, lulelakër dhe lakër Brukseli për të reduktuar rrezikun nga goditja e sulmit në tru, tregojnë studimet e...

Alarmante: Një “drogë” e re po e zëvendëson marijuanën në Kosovë (VIDEO)

Shitja e antidepresanteve pa përshkrimin mjekësor është e ndaluar më ligj dhe farmacitë të cilat bëjnë shitjen mund të humbasin licencën. Numri i përdoruesve të...

Dëshironi një shtatzëni të sigurtë dhe të shëndetshme, këto janë vitaminat esenciale që duhet...

Gjatë nëntë muajve të shtatzënisë është e rëndësishme që gruaja të marrë disa vitamina, duke përfshirë acidin folik, vitaminën E, D, B5, të cilat...

Ndodh edhe kjo në Kanada: Mjekët protestojn kundër rritjes së pagave të tyre

Mjekët në Kanada kërkuan që paratë e siguruara për ngritjen e pagave të tyre të kthehen në sistemin e kujdesit shëndetësor në mënyrë që...

Zhan Mitrev jep receten që do ju shpëtojë nga çdo problem me zemrën dhe...

Ju prezantojmë me recetën që shërben si një ilaç i mrekullueshëm për të gjithë trupin. Kjo recetë pastron enët e gjakut, mjekon zemrën, e...

Trajtimi fantastik për të mundur pagjumësinë

Jeta dinamike dhe stresuese, zgjedhja e keqe e ushqimit dhe aktiviteti fizik i pamjaftueshëm ndikojnë shumë në gjumin e natës. Pagjumësia shqetëson një numër të...

Alfredo Bowman, dr. Sebi mjeku popullor

Gjatë 28 vjetëve dr. Sebi me sukses ka shëruar sëmundjet të cilat mjekësia perëndimore i konsideron të pashërueshme. Me emrin e vërtetë Alfredo Bowman, dr....

Zbulim i madh: Shkencëtarët gjejnë ilaçin kundër kancerit të mushkërive

Shkencëtarë kanadezë kanë zbuluar ilaçin kundër kancerit të mushkërive. Ai do të jetë në qarkullim brenda gjashtë deri dymbëdhjetë muajsh. Kështu ka paralajmëruar Igor Stagljar,...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °