0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

E kemi pirë ujin gabim deri më sot? Shiko, se c’ka ka zbuluar mjeksia...

Ndonëse ky zbulim i tanishëm i mjekesisë ka habitur shumë njerëz, në mjeksinë Profetike është e njohur kah moti. Duke u bazuar në hadithin e...

Bima që largon çdo insekt nga shtëpia

Le të jemi të ndershëm, asnjë nuk i pëlqen insektet në shtëpi! Merimangat dhe insektet në shtëpi janë vërtetë të bezdisshme dhe pse njerëzit përpiqen...

Keni dhimbje në qafë,shpinë apo lëndime nga sporti? Ja tek cili Fizioterapiste duhet të...

Dhimbja e shpinës apo qafës mund të jetë dhimbje e lehtë, e vazhdueshme, deri te një dhimbje e shpejtë, e fuqishme e cila vështirë...

Ushqimet që rrisin rrezikun ndaj kancerit dhe ushqimet që e luftojnë atë ( video)

RTVPresheva sjelle për ju një video mjaftë atraktive se si mund te ushqehemi më shendetshem dhe cilat jane ato ushqime qe na mbrojne nga...

Limoni kundër gurëve në veshka !?

Ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëve të veshkave e dinë që është një nga dhimbjet më të forta që mund t’i përjetojë...

Ju dhemb kurrizi? Ja zgjidhja…( video)

Keni dhimbje kurrizi gjatë gjithë kohës, për shkak të punës së rëndë fizike që bëni apo për shkak të stresit, ja një zgjidhje e...

A shkaktojnë telefonët celular kancer?!

Një gjykatë italiane thotë po. A shkakton kancer radioaktiviteti i telefonëve celular? Kjo është një pyetje e bërë që në ditët e para të teknologjisë,...

Ja si të dalloni sulmin në zemër nga sulmi i panikut

Një sulm paniku dhe zemre kanë simptoma të ngjashme, të tilla si dhimbje të forta në gjoks, djersitje, një ndjenjë gjembore, frymëmarrje të çrregullt...

Nga po i ikin kuadrot mjekësore

Institucionet e shëndetit publik në Kosovë po përballen me fenomenin e ikjes së mjekëve specialistë nga vendi. Kuadri specialistik mjekësor po tregon interesim për punësim...

Hudhera antibiotiku Natyral

E dinit se nëse konsumimi i një thelbi hudhër në ditë bën mrekulli në trupin tuaj? Hudhra përbëhet nga substanca azotike, sodium, kalium, selen, kalcium,...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °