Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

Facebook censuron llogaritë e palestinezëve, urdhri nga SHBA dhe Izraeli

Beteja mes Izraelit dhe Palestinës duket se nuk ndalet vetëm në përplasjet për pretendimin e Jeruzalemit, por është transferuar edhe rrjetet sociale. Rrjeti më i...

Nga 1 janari 2018 do të jetë më vështirë të fitohet nënshtetësia zvicerane

Ata që duan të bëhen shtetas të Zvicrës do të përballen me kërkesa më strikte që nga janari i vitit 2018. Ligji i ri federal...

Google tashmë flet 103 gjuhë të botës

Google Translate shtoi këtë javë 13 gjuhë të reja, duke e çuar numrin total të gjuhëve në 103. Gjuhët e shtuar nga Google përfshijnë galishten...

Krijuesi i Bitcoin Satoshi Nakamoto nis Bitcoin Mine, softuer i cili do të shkatërrojë...

Bitcoin u prezantua në fund të vitit 2009 nga një person misterioz ose grup personash që shkon me emrin "Satoshi Nakamoto". Gjatë këtyre viteve,...

Opsioni i fshehur i iPhone-it ju shpëton jetën

Apple ka krijuar disa opsione të reja, dizajnuar për t’ju ndihmuar në situata të rrezikshme. Nëse herët e tjera i jeni gëzuar lojërave apo...

Lansohet telefoni i palosshëm më i fuqishëm në botë

Samsung dhe China Telecom kanë lansuar telefonin e quajtur W2018, një telefon i palosshëm i avancuar Android, me dy ekrane të ndjeshëm në prekje...

Teknologjia e re pë Golf 8, investime 3.5 miljard dollar

Volkswageni do të investojë 3.5 miliardë dollarë në fabrikën në Wolfsburg për të bërë gati gjeneratën e tetë të modelit Golf. Një pjesë e kësaj...

Një virus i rrezikshëm që mundohej të sulmon Facebook-un

Kompania Bitdefender ka zbuluar versionin më të ri të malware Terdot, kodi i të cilit është i bazuar në trojanin famëkeq bankar Zeus, i...

Samsung Bateri që mbushet për 12 minuta

Teksa përpjekjet e vazhdueshme me dizajnin e telefonit apo përmirësimin e programit ka çuar në një pikë që bateria e telefonit zgjat maksimumi një...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...