0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

MNF SECURITY dhe Policia kapin hajdutët në tentim vjedhje

Mbrëmë në orët e para të mëngjesit në tregun e Preshevës dy persona kanë arritur të kryejnë një vjedhje. Në minutat e para të...

Historike: Roboti i NASA-s ateron në Mars, dërgon foton e parë

Sonda e NASA-s, Insight, është vendosur në Mars. Është mjeti kozmik i 15-të që prek tokën marsiane që nga viti 1971, kur në Mars...

Facebook Messenger po vjen me një risi, do ju thjeshtojë përdorimin

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të përdorura në mbarë botën. Ky aplikacion pritet të sjell një risi në teknologji. Facebook Messenger së shpejti do...

Apple prezanton zyrtarisht modelet e reja të iPhone

Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone Xs. Ky telefon, sipas shefit të kompanisë, Tim Cook, është telefoni më i avancuar që...

Brenda tri viteve të gjithë automobilat duhet ta kenë këtë paisje

Të gjithë automobilat e rinj që do të shiten në Bashkimin Evropian do ta kenë obligative të kenë të integruar një sistem të veçantë...

Paralajmërohet instalimi i rrjetit 4G në hënë

Kompanitë Vodafone, Nokia, Audi dhe SpaceX njoftuan se do të instalojnë rrjetin mobil 4G në hënë vitin e ardhshëm me projekt të përbashkët. Realizimi i...

Ngadalësimi i iPhone do të jetë opsional

Klientët do të vendosin vetë nëse dëshirojnë të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të tyre apo jo. Apple njoftoi se do të nxjerrë së...

Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM)

Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk u...

Së shpejti iPhone do të mbushet pa kabllo

Apple ka paraqitur një aplikacion patentë për atë që duket se është një sistem i cili një ditë do të mund ta mbush celularin...

Ke nevojë për një grim të thjeshtë për mbrëmjen sonte? Të duhen vetëm pesë...

Është nata e fundit e këtij viti, që do të thotë është koha për të menduar për Vitin e Ri sa më parë të...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °