0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Facebook censuron llogaritë e palestinezëve, urdhri nga SHBA dhe Izraeli

Beteja mes Izraelit dhe Palestinës duket se nuk ndalet vetëm në përplasjet për pretendimin e Jeruzalemit, por është transferuar edhe rrjetet sociale. Rrjeti më i...

Nga 1 janari 2018 do të jetë më vështirë të fitohet nënshtetësia zvicerane

Ata që duan të bëhen shtetas të Zvicrës do të përballen me kërkesa më strikte që nga janari i vitit 2018. Ligji i ri federal...

MNF SECURITY – 1 Vitë nga themelimi i kompanis në Preshevë

Sic është e njohur tani më Kompania e parë dhe ende e vetmja në Luginë të Preshevës e cila ofron siguri qytetarëve të saj. Një...

Paralajmërohet instalimi i rrjetit 4G në hënë

Kompanitë Vodafone, Nokia, Audi dhe SpaceX njoftuan se do të instalojnë rrjetin mobil 4G në hënë vitin e ardhshëm me projekt të përbashkët. Realizimi i...

Ngadalësimi i iPhone do të jetë opsional

Klientët do të vendosin vetë nëse dëshirojnë të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të tyre apo jo. Apple njoftoi se do të nxjerrë së...

Opsioni i fshehur i iPhone-it ju shpëton jetën

Apple ka krijuar disa opsione të reja, dizajnuar për t’ju ndihmuar në situata të rrezikshme. Nëse herët e tjera i jeni gëzuar lojërave apo...

Krijuesi i Bitcoin Satoshi Nakamoto nis Bitcoin Mine, softuer i cili do të shkatërrojë...

Bitcoin u prezantua në fund të vitit 2009 nga një person misterioz ose grup personash që shkon me emrin "Satoshi Nakamoto". Gjatë këtyre viteve,...

Ke nevojë për një grim të thjeshtë për mbrëmjen sonte? Të duhen vetëm pesë...

Është nata e fundit e këtij viti, që do të thotë është koha për të menduar për Vitin e Ri sa më parë të...

Lansohet telefoni i palosshëm më i fuqishëm në botë

Samsung dhe China Telecom kanë lansuar telefonin e quajtur W2018, një telefon i palosshëm i avancuar Android, me dy ekrane të ndjeshëm në prekje...

Bitcoin do të vlejë $60,000 më 2018

Nuk ka dyshim, Bitcoin ka dëshmuar se është kriptomonedha më elastike në treg gjatë vitit 2017. Kjo monedhë arriti një rekord të ri në çmim...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °