0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Teknologjia e re pë Golf 8, investime 3.5 miljard dollar

Volkswageni do të investojë 3.5 miliardë dollarë në fabrikën në Wolfsburg për të bërë gati gjeneratën e tetë të modelit Golf. Një pjesë e kësaj...

Instagrami bie nga sistemi

Rrjeti i madh social, Instagram, ka rënë nga sistemi. Sipas raportimeve të fundit, rrjeti social ka rënë nga sistemi duke mos lejuar që përdoruesit të...

Së shpejti iPhone do të mbushet pa kabllo

Apple ka paraqitur një aplikacion patentë për atë që duket se është një sistem i cili një ditë do të mund ta mbush celularin...

Ke nevojë për një grim të thjeshtë për mbrëmjen sonte? Të duhen vetëm pesë...

Është nata e fundit e këtij viti, që do të thotë është koha për të menduar për Vitin e Ri sa më parë të...

Lansohet telefoni i palosshëm më i fuqishëm në botë

Samsung dhe China Telecom kanë lansuar telefonin e quajtur W2018, një telefon i palosshëm i avancuar Android, me dy ekrane të ndjeshëm në prekje...

Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM)

Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk u...

MNF SECURITY – 1 Vitë nga themelimi i kompanis në Preshevë

Sic është e njohur tani më Kompania e parë dhe ende e vetmja në Luginë të Preshevës e cila ofron siguri qytetarëve të saj. Një...

Huawei V9 ngs 21 Shkurti

Një telefon i ri Huawei do të bëhet zyrtar këtë muaj. Sipas një imazhi të shfaqur nga kompania kineze, Honor V9 do të zbulohet...

MNF SECURITY dhe Policia kapin hajdutët në tentim vjedhje

Mbrëmë në orët e para të mëngjesit në tregun e Preshevës dy persona kanë arritur të kryejnë një vjedhje. Në minutat e para të...

Samsung Bateri që mbushet për 12 minuta

Teksa përpjekjet e vazhdueshme me dizajnin e telefonit apo përmirësimin e programit ka çuar në një pikë që bateria e telefonit zgjat maksimumi një...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °