0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Bitcoin do të vlejë $60,000 më 2018

Nuk ka dyshim, Bitcoin ka dëshmuar se është kriptomonedha më elastike në treg gjatë vitit 2017. Kjo monedhë arriti një rekord të ri në çmim...

Facebook censuron llogaritë e palestinezëve, urdhri nga SHBA dhe Izraeli

Beteja mes Izraelit dhe Palestinës duket se nuk ndalet vetëm në përplasjet për pretendimin e Jeruzalemit, por është transferuar edhe rrjetet sociale. Rrjeti më i...

Nga 1 janari 2018 do të jetë më vështirë të fitohet nënshtetësia zvicerane

Ata që duan të bëhen shtetas të Zvicrës do të përballen me kërkesa më strikte që nga janari i vitit 2018. Ligji i ri federal...

Google tashmë flet 103 gjuhë të botës

Google Translate shtoi këtë javë 13 gjuhë të reja, duke e çuar numrin total të gjuhëve në 103. Gjuhët e shtuar nga Google përfshijnë galishten...

Krijuesi i Bitcoin Satoshi Nakamoto nis Bitcoin Mine, softuer i cili do të shkatërrojë...

Bitcoin u prezantua në fund të vitit 2009 nga një person misterioz ose grup personash që shkon me emrin "Satoshi Nakamoto". Gjatë këtyre viteve,...

Opsioni i fshehur i iPhone-it ju shpëton jetën

Apple ka krijuar disa opsione të reja, dizajnuar për t’ju ndihmuar në situata të rrezikshme. Nëse herët e tjera i jeni gëzuar lojërave apo...

Lansohet telefoni i palosshëm më i fuqishëm në botë

Samsung dhe China Telecom kanë lansuar telefonin e quajtur W2018, një telefon i palosshëm i avancuar Android, me dy ekrane të ndjeshëm në prekje...

Teknologjia e re pë Golf 8, investime 3.5 miljard dollar

Volkswageni do të investojë 3.5 miliardë dollarë në fabrikën në Wolfsburg për të bërë gati gjeneratën e tetë të modelit Golf. Një pjesë e kësaj...

Një virus i rrezikshëm që mundohej të sulmon Facebook-un

Kompania Bitdefender ka zbuluar versionin më të ri të malware Terdot, kodi i të cilit është i bazuar në trojanin famëkeq bankar Zeus, i...

Samsung Bateri që mbushet për 12 minuta

Teksa përpjekjet e vazhdueshme me dizajnin e telefonit apo përmirësimin e programit ka çuar në një pikë që bateria e telefonit zgjat maksimumi një...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °