Përbërësit

PЁR KOREN
2 te bardha te vezes
4 lugё uje të ftohet
1 qese sheqer vanilje
200 gr sheqer
1 lugё uthull
1,5 lugё nisheste
PЁR KREMIN
2 decilitra Kremkosi
2 lugё sheqer pluhur
4 Kivi

Me mikser tunden tё bardhat e vezёve, shtohet uji dhe sheqeri i vaniljёs.

Pastaj ngadalё shtohet sheqeri duke e tundur nё mёnyrё qё tё bёni njё borё tё ngurtё.

Nё fund shtohet uthulla dhe niseshteja dhe pastaj bashkohet pёrzierja.

E gjithё kjo vendoset nё kallёp nё formё tё gjatё tё mbuluar me letёr pёr pjekje.

Piqet 10 minuta nё furrё tё nxehtё nё njё temperaturё prej 150 gradё celsius, kёshtu qё pasi tё keni fikur furrёn lёreni tortёn tё qёndrojё edhe 30 minuta pёr tu tharё.

Pёr kremin pёrzihet krem kosi, shtohet sheqer pluhur dhe dy fruta kivi tё prera nё copa tё vogla.

Me kёtё krem lyhet korja e ftohur, torta dekorohet me rrota tё prera nga kivi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.