Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në takimin që ka pasur me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, ka thënë se janë në dijeni për lëvizjen e trupave të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës.
Sipas tij një gjë e tillë po bëhet për të treguar muskujt dhe për të provuar që të marrin nën kontroll Liqenin e Gazivodës.
“Është e mundur që dëshirojnë ta marrin nën kontroll liqenin, dhe të tregojnë muskujt. Gjithashtu për të kontrolluar vijën e gjelbër në veri për të ndaluar çfarëdo importi të mallrave serbe” ka thënë Vuçiq raporton ‘telegraf.rs’, transmeton Gazeta Express.
Në këtë takim Vuçiq me përfaqësuesit e Listës Serbe kanë folur edhe rreth vendimit të djeshëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës për të ngritur taksën për produktet serbe ne 100 për qind.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.