Real Madrid ka lëshuar një komunikatë zyrtare lidhje me transferimin e Brahim Diazit nga Manchester City. 19-vjeçari ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin mbretëror, transmeton Gazeta Express. Spanjolli vizitat mjekësore do t’i bëjë të hënën, më 7 janar, dhe do të prezantohet në stadiumin “Bernabeu” duke filluar prej orës 13:30. Diaz për ekipin e parë të Cityt ka 15 paraqitje, ku ka shënuar dy gola.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie mehr darüber, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden .