Vitin e kaluar në panairin CES, gjiganti i teknologjisë Samsung foli për panelet modularë MicroLED dhe pati thënë se ato do të jenë televizorët e së ardhmes.
Tani, kompania prezantoi panelet MicroLED të kombinuar së bashku krijojnë një ekran 219-inç. Samsung e quan “The Wall” (Muri).
Me këto panele MicroLED, kompania mund të ndërtojë ekrane në madhësi dhe formën që dëshiron.
Samsungu gjithashtu prezantoi një version më të vogël të “The Wall”-it me rezolucion 4K dhe madhësi 75-inç.
Premtimi më i madh i këtyre panaleve MicroLED është cilësia që duhet të rivalizojë por edhe të mundë ekranet OLED.
Detaje rreth ekranit 75-inç MicroLED por nuk ka për të qenë i lirë. Sakaq ekrani monstruoz 219-inç mund të shkojë deri në 100,000 dollarë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie mehr darüber, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden .