Tre shqiptarët janë arrestuar në mbrëmjen mes 6 e 7 janarit në Beograd pasi dyshohet se kanë shkruar “UÇK” në borë mbi vetura. Po ashtu, “V Novosti” raporton se ata janë dënuar me 55 ditë burgim, transmeton lajmi.net. Emrat e të arrestuarve janë Iba Bajramin (20) dhe Shpreson Bajramin (22) nga Beogradi, dhe Daniel Kryeziun (25) nga Prizreni, njofton “Novosti”, transmeton lajmi.net.
Ata, atë natë, kanë shkruar “UÇK”në borën mbi dhjetëra automjete të parkuara në rrugën “Kosta Nagj” në Mirijevo, për pasojë, siç shkruan kjo gazetë, qytetarët e frikësuar menjëherë kanë njoftuar policinë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie mehr darüber, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden .