RTVPresheva sjelle per ju nje ëmbëlsire shume te lehte të cilen do mund ta përgadisni edhe në një kohë shumë te shkurtër.
Kek me banane dhe arra/

Përbërësit:
• 7 banane,
• 1 filxhan çaji me gjalp të shkrirë,
• 2 lugë çaji me vanilje,
• 2 filxhana sheqer,
• 4 vezë,
• 2 lugë çaji pluhur për pjekje (baking soda),
• 4 filxhana miell,
• 1 filxhan çaji me arra të grira.

Përgatitja
Bananet i shtypim, i shtojmë gjalpin e shkrirë, vezët, vaniljen, sheqerin, arrat, pastaj i shtojmë miellin e përzier më parë me pluhur për pjekje (baking soda). Brumin e hedhim në tavën e lyer me gjalp dhe e pjekim në temperaturë 170 gradë për 1 orë e 15 minuta.

Ju bëftë mirë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie mehr darüber, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden .