Serbia me eskadrilën ajrore më të fuqishme në rajon

0
120

Gjashtë avionë mig 29 deri të premten do të arrijnë në Beograd “dhe do të kemi eskadrilë serioze, bindshëm më të fuqishmen në rajon”, ka deklaruar sot kryetari serb Aleksandar Vuçiq, transmeton koha.net.

“Jam krenar për këtë dhe jam i bindur se teknikët tanë do të dinë të punojnë e ushtarët tanë do të dinë të fluturojnë me ato makina të fuqishme”, ka thënë Vuçiq në tv pink duke komentuar arritjen e dy avionëve migë nga Rusia në Beograd./rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here