Izrael – Spanjë, parandalohet tragjedia

0
78

Ndeshje mes Izraelit dhe Spanjës shumë lehtë ka mundur të kthehet në tragjedi

Përfaqësuesja e Spanjës ka festuar kualifikimin në Botërorin “Rusia 2018” me fitore ndaj Izraelit (0:1).

Por, ky takim shumë lehtë ka mundur të kthehet në tragjedi, shkruan e përditshmja sportive madrilene, AS, përcjell Express.

Pas kësaj ndeshje, katër tifoz të Izraelit janë futur në fushë, kurse njërit prej tyre i ka rënë thika në tokë derisa po i afrohej Iscos.

Por, policia e Izraelit ka reaguar menjëherë duke e arrestuar tifozin. Ende nuk janë bërë të ditur detajet nga ky arrestim, dhe cili ishte qëllimi i tifozëve që u futën në fushë./rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here