Mustafi dhe Sanchez rrëzojnë Tottenham-in

0
131
Arsenal v Tottenham Hotspur - Premier League - Emirates Stadium Arsenal's Shkodran Mustafi celebrates scoring his side's first goal of the game John Walton Photo: Press Association/PIXSELL

Arsenali mundi Tottenhamin në Emirates me 2: 0 dhe fitoi të tri pikat në derbin e veriut të Londrës.

Pas dështimit në gjashtë ndeshjet e fundit në Premierligë, Tottenham (herën e fundit që kremtuan më 16 mars 2014), lojtarët kryesorë luajtën një gjysmë të shkëlqyeshëm të parë këtë të shtunë në të cilën të dy golat u shënuan.

Në 10 minutat e fundit të pjesës së parë, çështja e fitimit është praktikisht e zgjidhur. Në 36-të, Shkodran Mustafi goditi kokën pas goditjes së goditjes Ozil.

Pesë minuta më vonë, ai u largua në tre lëvizje: Bellerin bëri një goditje të mirë për Lacazette, i cili ishte në prag të breshërit, mundi Tottenhama dhe u kthye një kthim për Alexis Sanchez, por me më pak vështirësi ai hodhi topin nën shpinë.

Tottenham nuk arriti të shënojë dhe të hynte në humbjen e tretë, dhe Arsenali ishte fitorja e shtatë me vetëm një pikë prapa rivalëve nga veriu i Londrës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here