Ky ishte momenti kur kryetari i organit të përkohshëm Shqiprim Arifi pas asfaltimit të sokakut në rrugën „Ramiz Sadiku“ deklaroi se ky sokak tash e tutje do të mbajë emrin e dëshmorit Bardhyl Osmani – Komandant Dellta.

Por i indinjuar me kete akt, vëllau i dëshmorit Bardhyl Osmani, Dashnor Osmani ka reaguar në faqen e ti në facebok ku ka shkruar: REAGIM
Pas nje jave te asfaltimit te rruges ku ka jetuar Komandant Bardhyl Osmani dhe intervistes se Shqiperim Arifit ne TV Aldi e pash te udhes te reagoj si banor i kesaj lagje dhe vella i Deshmorit, sepse asnje bashkeluftar, shok apo qytetar i Presheves nuk reagoi.
Ti Shqiperim Arifi:
E para nuk e din fare se si emerohet nje rruge.
E dyta e emeron nje rrugice apo si e quani ti sokak me emrin e Deshmorit te Kombit per ta ulur vepren e Tije ( ashtu te kan mesuar keshilletaret e tu INJORANTA se ti Zoti e di ku ke qene ne kohen e luftes se armatosur ne Presheve), kur e dim shume mire se emerin e deshmorit e kane shume sheshe te qyteteve, shkolla etj.

Le te jete hera e fundit qe e permend emrin e Deshmorit.

Porosi per te gjithe partive politike qe ne fushata mos mbani nje minut heshtje per Deshmoret e Kombit kur e dim shume mire qe ne diten e Deshmoreve te Kombit me 14 maj ne homazhe mezi behen 10-12 veta bile kemi pas raste kur kane deshtuar Akademit per Deshmoret e Kombit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.