Ky është rekordi 50 vjeçar që mund ta arrijë Xherdan Shaqiri të shtunën

0
542

Xherdan Shaqiri është afër barazimit të një rekordi 50-vjeçar, në ndeshjen ndaj Southampton-it të shhunën.

Terry Conroy është lojtari i fundit i Stoke Cityt që ka shënuar në katër ndeshje radhazi të Premier Ligës para 50 vitesh, por Shaqiri tani synon ta arrijë këtë rekord në ndeshjen e së shtunës, raporton Insajderi.

Shaqiri ka shënuar gol në tri ndeshjet e fundit në Premier Ligë ndaj: Bournemouth, Brighton dhe Leicester City.

Nëse ai e shënon edhe golin e katërt radhazi në stadiumin Saint Mary të shtunën, ai do të jetë lojtari i parë Stoke për të arritur këtë rekord pas 50 vitesh./www.rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here