Avionët nuk lejohen të fluturojnë mbi shtëpinë e Messi-t

0
431

Presidenti i kompanisë ajrore ‘low-cost’ spanjolle Vueling pretendon se një terminal i ri nuk mund të ndërtohet në qytetin e Barcelonës pasi avionët nuk lejohen të fluturojnë mbi shtëpinë e Messi-t.

Kjo është deklarata e pabesueshme e presidentit Javier- anchez-Prieto.

Në zonën e qytetit të ashtuquajtur Gava, në periferi të Barcelonës, është kufizuar fluturimi me avionë, dhe kjo për shkak të sulmuesit argjentinas.

Sanchez-Prieto ka thënë se pistat e aeroportit janë të limituara pasi avionët nuk lejohen të kalojnë mbi shtëpinë e Messi-t.Ai ka shtuar se kjo gjë nuk ndodh në asnjë vend të botës./www.rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here