Aktoret e mirenjohur Shqipetare Sevdai dhe Bim Radogoshi dhane shfaqje ne Bujanoc,ku moren pjese edhe aktoret e rinj nga Presheva Seid Ahmeti dhe nga Bujanoci Aid Halili.

Organizata Shpresa se bashku me Shtepine e Kultures ne Bujanoc dje me date 24.03.2018 kane sjellur nje program shum te madh,ku interesimi ishte jashtezakonisht i madh per te pare aktoret nga Kosova ku salla ishe e mbushur plot e per plot.

Ne nje intervist te shkurt qe ia beme aktorit te ri nga Presheva Seid Ahmetit tregon se per te ishte nje enderr e bere realitet duke aktruar ne mesin e Aktorve te shume njohur Shqipetare.

Ai po ashtu tregon se Sevdai Radogoshi e përgëzoi dhe vlerësoi për aktrimin e suksesshëm në Bujanoc dhe theksoi rëndësinë e vazhdimit të angazhimit të tij në këtë proces./RtvPresheva.com/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.