Fitore turpi e Realit të Mdridit, arbitri dërgon Realin në gjysëmfinale

0
177

Një çerekfinale që do të mbahet mend gjatë në botën e futbollit.

Juventus ka bërë njërën prej paraqitjeve më të mira në Ligën e Kampionëve në ndeshjen e dytë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

E tërë kjo duket se ka ardhur nga frymëzimi që juventinët e morën nga Zonja e Vjetër në ndeshjen e mbrëmshme ku Roma eliminoi Barcelonën.

Juventus filloi rikthimin shumë herët, që në minutën e parë ku shënoi Mario Mandzukic.

Mandzukic ishte autor edhe i golit të dytë, të cilin po ashtu e shënoi me kokë.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 2-0 për Juventusin.

Në pjesën e dytë prapë Juventus e filloi më mirë.

E kjo paraqitje ju shpërblye pasi që goli i barazimit erdhi në minutën e 61’të.

Real Madrid pas këtij goli ishin shumë më të mirë dhe kanë mundur që të shënoi por Buffon ishte fenomenal në pritje sonte. E kur të gjith prisnim fundin e ndeshjes, në skenë delë arbitri i ndeshjes i cili referon një penallti inegzistente dhe siç ndodh shpesh në kompeticionet evropiane, ekipet spanjolle kur nuk munden me lojë dhe rezultat të kualifikohen, janë arbitrat ata që i kualifikojnë./www.rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here