Gjuriq me kritika të ashpra ndaj BE-së për Kosovën

0
64

Kështu ka deklaruar drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq.

“Në vend të cinizmit dhe frazave të pakuptimta, pres që BE të qartësojë shumë pyetje që Brukseli nuk i përgjigjet sepse nuk ekziston ose sepse konsideron se Serbia nuk vlen të kërkojë ndonjë përgjigje,” tha ai, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova./rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here