3.7 C
Presevo
Samstag, Dezember 15, 2018

Kosova

Haradinaj: Nuk ka guxim Serbia të nisë ushtri për në Kosovë...

Kërcënimet e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, se Serbia mund ta nisë ushtrinë drejt Kosovës, nuk janë shqetësuese për kryeministrin Ramush Haradinaj. Ai në një intervistë...

Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën

mbasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është...
13,367FansaPëlqeje
167NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
1,578AbonentëAbonohu

Lajme të ndryshme

Kompleksi banesor OAZA. Rruga 15 Nëntori Preshevë Kontakt +381 63 778 70 01 & +41 76 332 02 82 & +381 63 892 04 64

oaaza

Joshua konfirmon: Ky do të jetë kundërshtari i ardhshëm

Një duel mes Anthony Joshua dhe fituesit që do të dalë nga sfida e 1 dhjetorit mes Deontay Wilder e Tyson Fury është më...

Vdes lojtari i Real Madridit

Klubi spanjoll Real Madrid ka marrë një lajm tronditës. Toribio Rodriguez Mendoza School,ka ndërruar jetë në moshën 14 vjeçare, pas një aksidenti të shkaktuar në...

Real Madridi e kontakton trajnerit e gjigantit të Premierligës

Trajneri i Tottenhamit Mauricio Pochettino është bërë tani opsioni kryesor për ta zëvendësuar Julen Lopeteguin e shkarkuar, sipas Sun. Largimi i Lopeteguit u konfirmuar të...

Religjion

Fashion

Lifestyle

Magazina

Muzikë

Teknologji

Financa

Opinion

Ridvan Rexhepi: Dilni dhe votoni

Të nderuar bashkëvendas! 4 Nentori, gjegjësisht dita e diel po afrohet. Ju duhet te dilni dhe te kryeni obligimin tuaj, por kësaj here jo për...

Lugina në Bruksel

Shkruan: Ragmi Mustafa, kandidat për kryetar i KNSH nga radhët e PVD-së Këshilli Kombëtar Shqiptar është institucion i vetëm në Serbi që përfaqëson ekskluzivisht shqiptarët....

Kulturë

Të pathënat nga rrëzimet e Aeroplanëve në vitin 1993 në Ohër

Viti 1993 ishte i rënde për popullin shqiptar. Pikërisht në atë vit pas rrëzimit të 2 aeroplanëve, njëri në mars e tjetri në nëntor...

E gjeni në Youtube! Film i animuar për Gjergj Kastriot Skënderbeun…nga...

Kompania britanike e filmave të animuar, King And Generals, që ka realizuar një dokumentar për heroin e shqiptarëve Gjergj Kastriot Skënderbeun, dhe rezistencën ndaj...

Kuzhina

Shëndetësi

E vërteta e hidhur e vezëve që blini në dyqan

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...