E mërkurë, Mars 21, 2018

Lajme të ndryshme

Shqiptarët protestojnë kundër mbylljes së bastores ilegale në Austri

Pasi që autoritetet e qytetit Vöcklabruk kanë mbyllur një bastore, një numër shqiptarësh kanë zhvilluar një protestë të palejuar para shtëpive private të zyrtarëve...

Sport

Koha

Presevo
broken clouds
4.8 ° C
9 °
2 °
70 %
1kmh
75 %
Mër
7 °
Enj
-3 °
Pre
-1 °
Sht
3 °
Die
2 °

Religjion

Teknologji

Muzikë

Lifesyle

Magazina

Fashion

EUR - Vendet anëtare të euro
CHF
0,853
USD
0,815

Financa

Opinion

“Maqedonia flet shqip”, Spartak Ngjela: Amerikanët po u rikthejnë shqiptarëve dinjitetin.

Gjithsesi shqiptarët kudo ku janë po përjetojnë zgjimin e tyre me përkrahjen e madhe amerikane. Kjo kohë do të hyjë në histori si periudha...

Referendumi ’92

Shkruan: Ragmi MUSTAFA Para 26 viteve shqiptarët e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, pas përfundimit të sistemit një partiak tashmë ishin organizuar në subjekte politike dhe...

Kulturë

I çmuar në interpretimin e ngjarjeve të mëdha historike …

Librit i Sabri Maxhunit “Njëjtësimet”- kontribut Të gjithë shpirtrat e shitura të “shqiptarëve” që punuan dhe po punojnë të krijojnë një ishull izolimi...

Robert Elsie merr çmimin “FIDES 2017”

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “FIDES 2017” për Filantropinë në Kosovë, e cila organizohet...

Kuzhina

Shëndetësi

Alarmante: Një “drogë” e re po e zëvendëson marijuanën në Kosovë...

Shitja e antidepresanteve pa përshkrimin mjekësor është e ndaluar më ligj dhe farmacitë të cilat bëjnë shitjen mund të humbasin licencën. Numri i përdoruesve të...