Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk u jepet pagesë e duhur jashtë orarit ose siguria e duhur në punë.

Punëtorët të cilët paguhen 210 dollarë në muaj, janë të ekspozuar ndaj kimikateve toksike në fabrikë, ndërsa jetojnë në konvikte deri në 8 persona në dhomë me dushe të ftohta dhe të pista, përcjell albeu.com

Catcher, furnizuesi i Apple që gjendet në Provincën Jiangsu të Kinës Lindore, ka mohuar akuzat ndërsa Apple tha se ekipi i tij i hetimit „nuk gjeti prova se Catcher po shkelte standardet tona“./www.rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie mehr darüber, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden .