Seanca konstituive Kuvendit komunal në Preshevë do të mbahet ditën e hënë 19 shkurt 2018

0
618

Seanca Konstituive e Kuvendit komunal në Preshevë do të mbahet ditën e hënë 19 shkurt 2018.

Pas përfundimit të procesit zgjedhorë, certifikimit të rezultateve dhe mandateve për Ansambleist të ardhshëm në parlamentin lokal të komunës së Preshevës, janë krijuar kushtet ligjore që të nise procedura e zgjedhjes dhe konstituimit të organeve të reja të cilat do të udhëheqin komunën në 4 vitet e ardhëshme !
Koalcionin qeverisës pritet ta formojnë dy subjektet shqiptare APN dhe LR PDSH bashkë me koalicionin e partive serbe „Zajedno za Srbiju“
Kryetari i ardhshëm i komunës së Preshevës do të zgjidhet Shqiprim Arifi nga radhat e APN-së kurse kryetarë i kuvendit komunal do të jetë Sami Salihu udhëheqësi i LR-PDSH-së. Ende nuk dihet se cilët poste do ti takojnë partnerit tjetër, Listës serbe./www.rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here